دومین سکوی فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی آماده نصب می‎شود

تزریق گاز شیرین فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی به شبکه سراسری آغاز شد
2018-05-27
خط لوله انتقال گاز منطقه قشم وارد مدار شد
2018-05-27

رئیس سایت فراساحل فازهای ٢٢ تا٢٤ پارس جنوبی از مراحل پایانی عملیات ساخت و پیش راه اندازی سکوی ۲۴A این فازها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، فرشاد حیدری در جریان عملیات نصب سکوی ٢٢ طرح توسعه فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی با اشاره به آغاز عملیات حمل فلر و پل رابط آن با سکوی ٢٢ افزود: تا پایان هفته پیش رو نصب این دو سازه به پایان میرسد.
وی به حفاری ١١ حلقه چاه این سکو، اشاره کرد و گفت: با پایان عملیات تکمیلی حفاری بر روی ٧ حلقه چاه و پایان فعالیت های راه اندازی، تولید گاز از سکوی ٢٢ آغاز می شود.
حیدری با اشاره اینکه دومین سکوی فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی به مراحل پایانی عملیات ساخت و پیش راه اندازی رسیده ، اظهار کرد: سکوی ٢٤A اواخر خرداد ماه امسال جهت نصب در موقعیت دریایی این سکو از یارد شرکت صدرا آماده بارگیری می شود.
به گفته رئیس سایت فراساحل فازهای ٢٢ تا٢٤ پارس جنوبی ، نصب سکوی ٢٤A پارس جنوبی تا اواسط تیرماه امکان پذیر است.
حیدری با اشاره به اینکه این سکوی اقماری، به وسیله یک خط لوله ١٨ اینچ به سکوی اصلی ٢٢ متصل می شود، عنوان کرد: با تکمیل عملیات راه اندازی این دو سکو، ظرفیت برداشت معادل یک فاز به میزان ٢٨ میلیون متر مکعب در روز امکان پذیر می شود.
این مقام مسئول در شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه جکت های هر٤ سکو و سه پایه فلر به همراه FSPDeck سه سکوی ٢٢، ٢٣ و ٢٤A در موقعیت این سکوها نصب شده است، افزود: کار ساخت سه پایه فلر سکوی ٢٤B ، به عنوان آخرین سکوی در مرحله نصب فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی نیز تا اواخر ماه جاری به پایان رسیده و آماده نصب می شود.
وی با اشاره به اینکه بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده، دو سکوی ٢٣ و ٢٤B تا پایان مهرماه امسال به پیشرفت های مورد نظر جهت بارگیری و نصب می رسند، اظهار کرد: بارگیری و نصب این سکوها با توجه به فشردگی حجم فعالیت ها و آمادگی دیگر سکوهای درحال ساخت در یارد صدرا می تواند پیش و یا پس از موعد مشخص شده صورت گیرد.

شماره خبر: ۷/۲۴۶۸۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *